GERMAN POLISH UKRAINIAN

SOCIETIES FOR COOPERATION

Соціальний діалог – досвід німецьких колег: конференція у Кракові

На початку конференції у Кракові Кай Швабе/Kai Schwabe, Віце-президент регіону Нижня Саксонія Профспілки IG BAU (Німеччина) поділився досвідом ведення соціального діалогу, захисту прав працівників, та професійного індивідуального навчання (поєднання навчання та роботи з повною зайнятістю на підприємстві) і ролі профспілки в цьому процесі. Він зазначив, що завдяки колективним договорами і угодами у ряді секторів економіки Німеччини, навіть менш кваліфіковані працівники отримують більшу заробітну плату. Також, зазначив, що на сьогодні відбувається тенденція, коли роботодавці «тікають/ухиляються» від колективних договорів.

Після цього відбулася жвава дискусія між німецькими та українськими колегами про можливість перейняти досвід Німеччина у сфері професійного навчання. Колега Марія Купріс розсказала про проблеми та виклики професійного навчання в Україні, та про проект профспілки Профбуд направлений на розбудову сфери професійного навчання у сфері будівництва в Україні.

Другим питанням порядку денного став нещодавно відкритий веб-сайт проекту. Цей веб-сайт започаткує процес діалогу між профспілками та громадянським суспільством у трьох країнах. Cайт буде наповнюватися різним контентом переважно німецькою, польською та українською мовами.
В ході спільного заходу учасники і гості оцінили проведені проєктні заходи, а також проаналізували напрацьовані матеріали і обговорили організаційні питання підсумкової конференції у грудні. Було визначено дату проведення онлайн-конференції для більш широкої аудиторії, яка відбудеться 12 грудня о 14:00.

У зустрічі взяли участь: Thomas Hentschel, Kateryna Danilova – Europäischer Verein für Wanderarbeiterfragen e.V. (EVW); Kai Schwabe (IG BAU); Василь Андреєв, Голова Профспілки будівельників України, Олег Борисов, Заступник Голови, експерт; Марія Купріс, Радник з Міжнародних питань; Agata Żuraw, Alicja Rzeczkowska – Polskie Stowarzyszenie Pracowników Migracyjnych і Grzegorz Wysocki, Przewodniczący Związek Zawodowy Pracowników Rolnictwa w RP (ZZPR).

Мета проєкту: створити діалогову платформу для профспілок, яка сприяє культурній інтеграції мігрантів у приймаючих країнах і захищає гідні умови праці трудових мігрантів.
Проєкт співфінансується: Civil Society Cooperation; Auswärtiges Amt (Федеральне міністерство закордонних справ Німеччини)

подкаст